Első bejegyzésem

Szia, Kedves „Első bejegyzésem” olvasó!

Engedd meg, hogy pár szóban bemutatkozzak, és felvezessem miről is fog szólni ez az oldal.

Andreának hívnak, és 1992-ben születtem. 2015-ben diplomáztam, és jelenleg Budapesten dolgozom. Egyedülálló nő vagyok, aki úgy döntött, hogy a *sok felesleges szabadidejét saját magára fogja fordítani, és olyan nő lesz, akit ezelőtt megnézett az utcán, és arról álmodozott, hogy ***de jó lenne…***.

A blogot magamnak írom. Minden előképzettség, és tudományos kísérletek nélkül, saját tapasztalataimat és véleményeimet osztom meg. Egy kicsit önmotiváló felületet szeretnék létrehozni, mert neveztem a 2016-os IronGirl Budapest futóversenyre. Kezdő futó vagyok, aki talán még soha nem futott le egyben 6 km-et.

Az oldal címe magrigi, ami annyit jelent, hogy lefogyok. Ez a cél. Nincs kifogás, nincs de! Magrigi!

2016. április 24., vasárnap

Én így csináltam.

Tudom. Nem érdekel a rizsa. Mondjam meg azonnal, hogy csináltam. 
De, kell a rizsa, hogy megértsd.
Soha nem voltam vékony. Mindig az egyik legnagyobb lány voltam az osztályban, legmagasabb és legnagyobb. Nem zavart J így is volt aki udvaroljon ;), de sportoltam, és tudtam, hogy teszek azért, hogy izmosan legyek dagi :D Általános iskolában néptáncoztam, futottam, bicikliztem, mindent csináltam. Középiskolában is sokat bicikliztem, de már érezhető volt, hogy bár a súlyom maradt az izom helyére megjött a hájacska. Főiskola elején sokat túráztam, sétáltam, elég aktív életet éltem. Aztán ez elmaradt. A súlyom se, és az izmom sem maradt. Hájacskám lett. Sok.

De így is volt barátom, és bár nagyon zavart, és olyan gátakat szabtam magamnak, amit egy magasugró se tudott volna megugrani.. még sem tettem ellene semmit. Lusta voltam, és szomorú. A közérzetem botrányos volt. Nem vettem észre, hogy mikor híztam meg, csak amikor egyedül maradtam tűnt fel, hogy basszus 20 kilót híztam. A bőröm csúnya lett, a hasam egy hordó, és minden ruha kicsi rám. És én még mindig nem tettem ellene semmit.. Aztán jött a tablófotózás. SENKINEK nem adtam a képekből. Azokon a képeken szembesültem vele, hogy a fejem egy gömb. 
Vége lett az iskolának, és haza költöztem szakdolgozatot írni. Most jön a „hogy csináltad?” rész…figyelj.. :) Kap egy új bekezdést is..:)
Olvasással kezdtem. Kinek mi vált be? Hosszútávon mi működik? Hogy kezdjem? Képeket nézegettem csinos lányokról J aztán képeket nézegettem magamról. A régi énről és az akkori énről. Szembesültem vele, hogy mit kell tennem. Célokat tűztem ki.
1, Induljon meg a fogyás
2, Fogyjak 10 kilót.
3, Fogyjak 20 kilót.
4, Legyek csinos
Megmértem magam súlyra, és centire is. Szépen felírtam mindent. Képet készítettem. (A centit és a képet többé elő se vettem.. katasztrófa.) És folytattam az olvasást. 2014. decemberben járunk amúgy. A vízzel kezdtem. Szakdoga írás közben magam mellé vettem egy 2 literes vizet és nap végére elszürcsölgettem. Nem akartam diétázni, enni akartam. Nekem a számolgatós módszer lett a legszimpatikusabb. Egyél amennyit akarsz, ha belefér a napi keretbe. Egy felnőtt embernek megvan a napi szükséglete kalóriából, fehérjéből, szénhidrátból (és sok minden másból, de nekem most ezekre lesz szükségem, persze nézni kellene a zsírt is, de nem ettem zsíros kaját, így az kimaradt a monitorozásból J). Szóval ott tartottam, hogy megismerkedtem a www.kaloriaguru.hu oldallal, és a legjobb barátom a konyhamérleg lett.
És vágjunk bele. Egy felnőtt nő szükséglete egy nap (az akkori 170 cm 93 kiló ülő munkámhoz mérten): 1750 kalória, 200 gr szénhidrát, 78 gr fehérje. Ez azt jelenti, hogy ha ennyit viszek be a szervezetembe a súlyom stagnálni fog. Logikusan végig gondolva tehát, ha ennél kevesebbet viszek be, vagy elkezdek sportolni (tehát több kalóriát égetek el), akkor fogyni fogok. Szakdoga írás közben nem fogok sportolni.. szóval a kaját kell megreformálni. A már említett oldalon beállítottam a limitet.
Elkezdtem keresni, hogy mit ehetek, ami ebbe a limitbe belefér. A következő alapanyagokból dolgoztam:
-Zöldségek
-Gyümölcsök
-Zab
-Tojás
-Csirkemell
-Barnarizs
-Hal
-Magvak
Minden este elkészítettem a másnapi kajámat, szépen ételesbe kiporciózva. Nem ettem változatosan, mert szerettem amit ettem, így nem hiányzott semmi más.
Reggeli:
30 dkg zabpehelyből 2 deci tejből, 1 deci vízből és egy kicsi fahéjból zabkását főztem.
Tízórai:
Gyümölcs
Ebéd:
Csirkemelle, barnarizs, zöldségek
Uzsonna:
Gyümölcs/zöldség
Vacsora:
Szendvics (ch csökkentett kenyér, csirkemell, zöldség), vagy zabkása, vagy ha napközben bűnöztem, akkor karalábé/répa.
Ha esetleg úgy éreztem, hogy éhes lennék (de nem éreztem ezt sose!) akkor ettem répát, vagy karalábét, vagy csirkemellet. Minden egyes falatomat mértem, és vezettem a naplómban. Egy pár hónap után megszoktam, hogy mit és mennyit ehetek így a naplózás elmaradt. Tehát mi történt eddig?
Sok víz, kevés szénhidrát (igen! mindent amit megfogtam megnéztem, hogy mennyi ch van 100 grammban, és ha 50+ akkor azt szépen letettem!), sok rost tartalmú étel, sok fehérje. Megindult a fogyás (első cél pipa). Nulla mozgással olyan 4 hónap alatt 15 kilót fogytam. Nulla mozgás= nulla izom. Telt az idő most 2015 májusánál járunk. Lediplomáztam, lenyelvvizsgáztam, és munkába álltam. Bolti eladó. Jött a jó idő. Elkezdtem mozogni. Bicikliztem a munkába és haza :D. Alakult a testem folyamatosan, XXXL-es ruháimban kezdtem elveszni, és a barátnőim ezt szerették szóvá is tenni J. Júniustól kb minden este eljártam sétálni olyan 6-8 kilométert, néha pici futással fűszerezve. Augusztusra elértem a 3. célomat is. -20 kilónál jártam. De olyan jól belejöttem, és még olyan dagi vagyok, hogy tovább-tovább-még-még.
AKAROM.
4. cél töröl. +4.cél: -30 kiló. +5,. cél: Legyek csinos.

Ha rossz idő volt tornáztam, ami jólesett. Eleinte csak majomkodtam magamnak, aztán összeszerkesztettem sok-sok challanget egybe, és azt csináltam. Jó időben bicikli vagy séta/futás. Olyan szeptember végére elértem a -30 kilót is, és jött a rossz idő. A mozgás elmaradt, felköltöztem pestre és most 2016 áprilisában úgy, hogy november óta nem mozgok, és nem mérem a kajám és mostanában csokizok is 3 kilót híztam.
Ezért írom a blogot.
Újra fogyni és izmosodni fogok. 
Ja! Az IronGirlt is megcsinálom. Mert, miért ne? :)

Mi történt velem?

"Szia Andi! Ne haragudj a zavarasert, de nem tudok elmenni szo nelkul, hogy mennyire csodas alakod van. Ha van idod leirnad nekem, hogy mivel tartod magad formaban? ESZMELETLEN!"
"Szia! Csak annyit mondok hogy nagyon erős és kitartó csaj vagy! Gratulálok! Állati jól nézel ki."
Amikor egy férfi megdicsér, jólesik, örülsz neki. De! Amikor egy nő dicsér meg.. az, az igazi elismerés.
Meghíztam. Nagyon. Később gondoltam egyet, és lefogytam. Néhányan rám írtatok és kíváncsiak voltatok, hogy csináltam. A következő hosszú bejegyzésben elárulom a (nem) titkot. :)


😍
😍