Tudom. Nem érdekel a
rizsa. Mondjam meg azonnal, hogy csináltam.
De, kell a rizsa, hogy megértsd.
Soha nem voltam vékony.
Mindig az egyik legnagyobb lány voltam az osztályban, legmagasabb és
legnagyobb. Nem zavart J így is volt aki udvaroljon ;), de sportoltam, és tudtam,
hogy teszek azért, hogy izmosan legyek dagi :D Általános iskolában
néptáncoztam, futottam, bicikliztem, mindent csináltam. Középiskolában is sokat
bicikliztem, de már érezhető volt, hogy bár a súlyom maradt az izom helyére
megjött a hájacska. Főiskola elején sokat túráztam, sétáltam, elég aktív életet
éltem. Aztán ez elmaradt. A súlyom se, és az izmom sem maradt. Hájacskám lett.
Sok.

De így is volt barátom,
és bár nagyon zavart, és olyan gátakat szabtam magamnak, amit egy magasugró se
tudott volna megugrani.. még sem tettem ellene semmit. Lusta voltam, és
szomorú. A közérzetem botrányos volt. Nem vettem észre, hogy mikor híztam meg,
csak amikor egyedül maradtam tűnt fel, hogy basszus 20 kilót híztam. A bőröm
csúnya lett, a hasam egy hordó, és minden ruha kicsi rám. És én még mindig nem
tettem ellene semmit.. Aztán jött a tablófotózás. SENKINEK nem adtam a
képekből. Azokon a képeken szembesültem vele, hogy a fejem egy gömb.
Vége lett
az iskolának, és haza költöztem szakdolgozatot írni. Most jön a „hogy csináltad?” rész…figyelj.. :) Kap
egy új bekezdést is..:)
Olvasással kezdtem. Kinek
mi vált be? Hosszútávon mi működik? Hogy kezdjem? Képeket nézegettem csinos
lányokról J aztán képeket nézegettem magamról. A régi énről és az akkori énről.
Szembesültem vele, hogy mit kell tennem. Célokat tűztem ki.
1, Induljon meg a fogyás
2, Fogyjak 10 kilót.
3, Fogyjak 20 kilót.
4, Legyek csinos
Megmértem magam súlyra,
és centire is. Szépen felírtam mindent. Képet készítettem. (A centit és a képet
többé elő se vettem.. katasztrófa.) És folytattam az olvasást. 2014.
decemberben járunk amúgy. A vízzel kezdtem. Szakdoga írás közben magam mellé
vettem egy 2 literes vizet és nap végére elszürcsölgettem. Nem akartam diétázni,
enni akartam. Nekem a számolgatós módszer lett a legszimpatikusabb. Egyél
amennyit akarsz, ha belefér a napi keretbe. Egy felnőtt embernek megvan a napi
szükséglete kalóriából, fehérjéből, szénhidrátból (és sok minden másból, de
nekem most ezekre lesz szükségem, persze nézni kellene a zsírt is, de nem ettem
zsíros kaját, így az kimaradt a monitorozásból
J). Szóval ott tartottam, hogy megismerkedtem a
www.kaloriaguru.hu
oldallal, és a legjobb barátom a konyhamérleg lett.
És vágjunk bele. Egy felnőtt nő szükséglete egy nap (az akkori 170 cm
93 kiló ülő munkámhoz mérten): 1750 kalória, 200 gr szénhidrát, 78 gr fehérje.
Ez azt jelenti, hogy ha ennyit viszek be a szervezetembe a súlyom stagnálni
fog. Logikusan végig gondolva tehát, ha ennél kevesebbet viszek be, vagy
elkezdek sportolni (tehát több kalóriát égetek el), akkor fogyni fogok.
Szakdoga írás közben nem fogok sportolni.. szóval a kaját kell megreformálni. A
már említett oldalon beállítottam a limitet.
Elkezdtem keresni,
hogy mit ehetek, ami ebbe a limitbe belefér. A következő alapanyagokból
dolgoztam:
-Zöldségek
-Gyümölcsök
-Zab
-Tojás
-Csirkemell
-Barnarizs
-Hal
-Magvak
Minden este elkészítettem
a másnapi kajámat, szépen ételesbe kiporciózva. Nem ettem változatosan, mert
szerettem amit ettem, így nem hiányzott semmi más.
Reggeli:
30 dkg zabpehelyből 2
deci tejből, 1 deci vízből és egy kicsi fahéjból zabkását főztem.
Tízórai:
Gyümölcs
Ebéd:
Csirkemelle, barnarizs,
zöldségek
Uzsonna:
Gyümölcs/zöldség
Vacsora:
Szendvics (ch csökkentett
kenyér, csirkemell, zöldség), vagy zabkása, vagy ha napközben bűnöztem, akkor
karalábé/répa.
Ha esetleg úgy éreztem,
hogy éhes lennék (de nem éreztem ezt sose!) akkor ettem répát, vagy karalábét,
vagy csirkemellet. Minden egyes falatomat mértem, és vezettem a naplómban. Egy
pár hónap után megszoktam, hogy mit és mennyit ehetek így a naplózás elmaradt.
Tehát mi történt eddig?
Sok víz, kevés szénhidrát
(igen! mindent amit megfogtam megnéztem, hogy mennyi ch van 100 grammban, és ha
50+ akkor azt szépen letettem!), sok rost tartalmú étel, sok fehérje. Megindult
a fogyás (első cél pipa). Nulla mozgással olyan 4 hónap alatt 15 kilót fogytam.
Nulla mozgás= nulla izom. Telt az idő most 2015 májusánál járunk.
Lediplomáztam, lenyelvvizsgáztam, és munkába álltam. Bolti eladó. Jött a jó
idő. Elkezdtem mozogni. Bicikliztem a munkába és haza :D. Alakult a testem
folyamatosan, XXXL-es ruháimban kezdtem elveszni, és a barátnőim ezt szerették
szóvá is tenni J. Júniustól kb minden este eljártam sétálni olyan
6-8 kilométert, néha pici futással fűszerezve. Augusztusra elértem a 3. célomat
is. -20 kilónál jártam. De olyan jól belejöttem, és még olyan dagi vagyok, hogy
tovább-tovább-még-még.
AKAROM.
4. cél töröl. +4.cél: -30
kiló. +5,. cél: Legyek csinos.
Ha rossz idő volt
tornáztam, ami jólesett. Eleinte csak majomkodtam magamnak, aztán
összeszerkesztettem sok-sok challanget egybe, és azt csináltam. Jó időben
bicikli vagy séta/futás. Olyan szeptember végére elértem a -30 kilót is, és
jött a rossz idő. A mozgás elmaradt, felköltöztem pestre és most 2016
áprilisában úgy, hogy november óta nem mozgok, és nem mérem a kajám és
mostanában csokizok is 3 kilót híztam.
Ezért írom a blogot.
Újra fogyni és izmosodni fogok.
Ja! Az IronGirlt is megcsinálom. Mert, miért ne? :)